Obecní úřad STŘÍTEŽ
Střítež čp. 118
739 59 Střítež u Čes. Těšína
tel: 558 694 322, 777 594 462
email: stritez@obecstritez.cz


zpět

Seniorský čtyřboj v Komorní Lhotce


14.01.2019 13:30 Seniorský čtyřboj v Komorní Lhotce
Už 9. ledna si dali společné dostaveníčko u zvláštního víceboje členové Klubu důchodců Střítež. V prostorách haly v Komorní Lhotce si zahráli kuželky a ve vedlejší místnosti házeli šipkami do terče, trefovali se florbalovou holí a míčkem do malé branky a poslední disciplínou byl bollo ball, to je hod spojenými dvěma míčky na trojžerď. Vytvořily se dva soutěžní týmy a šlo se soutěžit. Dohled nad disciplínami na sportovištích si vzali dva nesoutěžící rozhodčí K. Moškoř a M. Nogol.
Sportovní zápolení je pro většinu zábavou a tak se ozývaly v průběhu disciplín zajímavé rady např. jak správně hodit koulí na kuželně, aby spadlo co nejvíce kuželek. Pochopitelně teorie jde všem velice dobře, ale v praxi jsou výsledky zcela odlišné. Bylo tedy úplně jedno, jak kdo například drží v ruce hokejku, důležité bylo umístění míčku po odpalu. Senioři se výborně bavili, mezi hrou si stačily vypít i tolik oblíbené kafe, ochutnat ještě stále dobré cukroví z vánočního období a také se posilnit i něčím ostřejším.
Po odehrání všech disciplín nastalo počítání výsledků a bodování podle připraveného klíče. Mnohem vyrovnanější pořadí měly ženy, kdy o prvním místě rozhodoval až dodatečný rozstřel v kuželkách. V něm skolila více kuželek H.Minářová a odsunula na druhou příčku A.Grygovou třetí místo zůstalo pro M.Nogolovou. Muži měli vcelku nečekaného a suverénního vítěze v podobě K.Herece, který vyhrál s velkou převahou před Z.Grimem a M.Foberem. Drobné ceny z rukou organizátora této akce M.Nogola budou těm nejlepším připomínat lednový víceboj. Konečnou tečku za setkáním při sportu udělali senioři společným obědem v Restaurantu Premiér Komorní Lhotka. KM