Směsný a tříděný odpad

Krajská soutěž Senior kvíz 2021 ve Stříteži

Datum konání:

Krajská soutěž Senior kvíz 2021 ve Stříteži

Když Krajská rada seniorů vyhlásila v červnu roku 2020 další ročník vědomostní soutěže pro seniorské týmy Moravskoslezského kraje, nikdo nemohl tušit, že se toto setkání uskuteční až o rok později. Plánovaný říjen 2020 se změnil na ten letošní, jen místo konání zůstalo stejné. Hostiteli se stala obec Střítež za vydatné podpory místního Klubu důchodců. Ti připravili zázemí pro 21 družstev z celého kraje. Zahájení kvízového odpoledne připadlo předsedovi Krajské rady seniorů MSK Pavlu Glucovi, který představil přítomným čestného hosta Senior kvízu a tím byl starosta Stříteže Miroslav Jaworek. V komisi soutěže pak zasedly kromě předsedy také Marie Návratová s Ludmilou Holubovou. Kvíz měl deset tématických okruhů s deseti otázkami a do třetice, každý tým měl deset minut na zpracování každé oblasti a těmi byly:

1. Co je to?  2. Česká příroda  3. IQ   4. IT   5. Medicína

6. Moravskoslezský kraj  7. Olympijské hry   8. UNESCO   9. Všehochuť a 10. Zeměpis světa.  Autorem stovky otázek byl i tentokráte člen Krajské rady seniorů Radim Holeček

V příjemném prostředí si soutěžící určitě nejen zasoutěžili, ale také pochutnali na koláčcích a věnečcích připravených seniorkami z místního střítežského klubu. Soutěž měla velice rychlý průběh a po třech hodinách při procvičování mozkových buněk bylo dobojováno. Pak již nastal čas na spočítání bodů a vyhlášení výsledků. Už v polovině soutěže řekl předseda, že získané body v první části vůbec nic neřeší, ale jak se říká, zajíci se sčítají až po skončení. Bylo tomu i tentokráte a v konečné tabulce se pořádně promíchalo pořadí. Za přítomnosti starosty obce, předsedy KRS a R.Holečka přišel tolik očekávaný okamžik - vyhlášení.

Třetí místo vybojoval domácí tým k velké radosti pana starosty (M.Fober, J.Skřivánek a V.Sadowská), stříbrnou příčku získaly Řepiště (J.Kožušník, D.Chlupatá a V.Svoboda) a první místo SENIOŘI ČR OSTRAVA 2 ve složení M.Sucháčková, K.Czorniaková a M.Darmovzalová.

Nejstarším účastníkem kvízu byl pan Albín Koloczek, ročník narození 1934 z klubu Senioři Ostrava1. V součtu let v tříčlenných týmech patří prvenství zástupcům z Kružberku, dohromady jim je 235 roků! Kvíz byl velice náročný a tak se ze všech deseti otázek v deseti tématických okruzích jen třikrát podařilo někomu dát tzv.desítku. Dokonce dvakrát měli plný počet bodů Palkovice 1 (Česká příroda a IT), jednou to zvládly vítězky v tématu olympijských her.

Konečné pořadí první desítky:

1. SENIOŘI OVA 2 68 bodů  2. Řepiště 67 bodů  3. Střítež 65 bodů

4. Palkovice 1 64 bodů, 5. OROS Opava 63 bodů, 6. Bruntál, Krnov a Bohumín1 všichni 62 bodů

7. Kružberk 61, 8.Čeladná 60 bodů, 9. Ludgeřovice 58 a 10. Háj ve Slezsku 2  57 bodů.

Průběh soutěže je zdokumentován a můžete se podívat do fotogalerie obce nebo kliknout na odkaz níže. KM

Fotogalerie Senior kvíz 2021

Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 16/8 °C