Směsný a tříděný odpad
Kino - Po čem muži touží 2 - 25.8.2022

Úvod > Život v obci > Aktuality > Aktuální pravidla pro dobrovolníky chytající se pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu

Vyvěšeno: 2. 7. 2021
Sejmuto: 19. 7. 2021

vážený pane starosto,

čeká nás prodloužený víkend a řada lidí se chystá přijet pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu. Připomínáme proto aktualizovaná základní pravidla, na která musí dobrovolníci dbát, zpracované Jihomoravským krajem.

Zásadní je v tuto chvíli:

! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi

! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí

! nepočítat s noclehem

Kompletně zde:

1. Nahlaste se na jedné ze 2 základen
  • Kulturní dům Hodonín
  • parkoviště na letišti u Břeclavi

Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

1. Zaparkujte mimo obec

Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

1. Nevozte materiální pomoc

Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

1. Řemeslníci vítáni

Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

1. Dodržujte bezpečnost

Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

1. Nevolejte starostům

Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

1. Ideálně se po práci vraťte domů

Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

Prosíme informujte o daných pravidlech své občany pomocí webových stránek, fcb stránek případně dalších možných informačních kanálů.

Mgr. František Lukl, MPA

předseda Svazu měst a obcí České republiky